Захист підозрюваного і обвинуваченого

Підозрюваний і обвинувачений

19 листопада 2012 набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс України, який розкриває дані поняття, зокрема:

- Підозрюваним є особа, якій повідомлено про підозру або особа, затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення;

- Обвинуваченим (підсудним) є особа, обвинувальний акт щодо якої переданий до суду для розгляду по суті.

Таким чином, маючи чітко визначений статус у кримінальному провадженні, який нерозривно пов'язаний з виконанням слідчим, прокурором, судом процесуальних дій, особа наділяється відповідними правами про що йому, повідомляється і вручається відповідна пам'ятка.

 

Реалізація права на захист

Як у старому (в редакції 1960 року), так і в новому (в редакції 2012 року) кримінально-процесуальному кодексах України передбачено право підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), на захист, яке вони можуть реалізовувати як самостійно, так і шляхом залучення професіонального захисника - адвоката у кримінальних справах.

 

Допомога адвоката у кримінальних справах

Доступ до законодавчих актів України, які містять повний перелік прав підозрюваних і обвинувачуваних (підсудних) є відкритим і загальнодоступним, в т.ч. за допомогою мережі Інтернет, але, незважаючи на це, велика частина осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, не може в достатній мірі реалізувати свої права, бо не має необхідних спеціальних юридичних знань.

Для забезпечення громадян кваліфікованою правовою допомогою в Україні створено інститут адвокатури.

Адвокат допоможе вірно вибрати позицію захисту у кримінальному провадженні в інтересах Клієнта і здійснить всі необхідні дії, спрямовані на спростування незаконного обвинувачення, або пом'якшення можливого покарання.
Тому для максимального захисту своїх інтересів необхідно зробити правильний вибір, звернувшись до адвоката за правовою допомогою.