Злочини проти власності

Крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, шахрайство

До злочинів проти власності належать умисні, корисливі, кримінально карані посягання на чужу власність, які відбуваються шляхом: крадіжки, грабежу, розбою, вимагання, шахрайства.

Злочини цієї категорії завжди займали і зараз займають лідируюче місце за кількістю здійснюваних в Україні. Серед злочинів проти власності лідируюче місце займає крадіжка, питома частка якої становить близько 50 відсотків.

У числі крадіжок, переважають злочинні посягання, об'єктом яких є приватне майно громадян. Більшість таких злочинів скоюється шляхом проникнення у приватні квартири і домоволодіння.

При критично низькому рівні життя в Україні, поширеність таких злочинів проти власності як крадіжки (стаття 185 КК України); грабежі (стаття 186 КК України); розбої (стаття 187 КК України); вимагання (стаття 189 КК України); шахрайства (стаття 190 КК України) є гіркою реальністю .

 

Захист адвоката у кримінальних справах

У зв'язку з поширеністю цього виду злочинів, в діяльності адвокатів, досить часто доводиться надавати захист за злочинами, де об'єктом злочинних зазіхань є чужа власність.

Відомо, що запорукою надійного й ефективного захисту підозрюваних у таких справах, є високий рівень кримінально-правової грамотності адвоката.

Нам неодноразово доводилося брати участь у складних кримінальних справах даної категорії і при цьому, вдавалося досягти бажаних Клієнтом результатів.

Ефективна і своєчасна правова допомога досвідченого адвоката у кримінальних справах, в подібних випадках не дозволяла правоохоронним органам кваліфікувати дії підозрюваних за більш обтяжуючими провину ознаками.

Крім правильної стратегії захисту підозрюваного, до чинників, які гарантують успіх практики адвокатів в даній категорії справ, можна віднести, об'єктивну оцінку дій кожного із співучасників злочину, визначити розмір завданої шкоди, детальний допит свідків і своєчасну роботу з потерпілою стороною.